A+ R A-

Сыгранные матчи

Следующие матчи

Результаты
Команды
Белый Барс Белый Барс

Історія хокейно-спортивного клубу під назвою «Білий Барс» розпочалася у багатий на події для всієї хокейної спільноти світу 2008 рік. Саме цього року Міжнародна федерація хокею відсвяткувала 100-річний ювілей, а український хокей перейшов на новий рівень розвитку та отримав підтримку зі сторони гаранта Конституції. Так, за Наказом Президента України № 64/2008 від 29 січня 2008 року розпочинається не тільки підготовка до відзначання 100-річчя українського хокею з шайбою, але і активна його популяризація серед населення як одного з найвидовищніших видів спорту.

На підтримку ініціативи Президента України група однодумців та друзів, у складі визнаних у недавньому минулому хокеїстів Віталія Федяніна та Костянтина Буценка, створює новий клуб на базі команди «Барс», яка є триразовим Срібним призером Чемпіонату України з хокею. Днем народження «Білого Барсу» стає магічна дата із трьох «вісімок» - 08/08/2008. На меті новостворена команда ставить досягнення високих цілей, а саме вихід на міжнародну арену, розвиток дитячо-юнацького хокею та заохочення широких мас населення до занять цим видом спорту .

Перший крок на шляху до вказаних цілей «Білий Барс» робить майже одразу і вже на початку вересня 2008 року команда стає володарем «Кубку Федерації – відкриття сезону», а це, погодьтесь, є дуже відмінним стартом. В перший же сезон свого існування «Білий Барс» став срібним призером чемпіонату України, а через рік зупинився лише у одному кроці від нагород чемпіонату. Далі клуб взяв курс на омолодження складу та підготовку своїх власних резервів.

Наразі «Білий Барс» – чи не єдиний вітчизняний клуб, в якому вибудовано всю хокейну піраміду: ДЮСШ – ШВСМ (на базі відділення БВУФК) – команда майстрів.

Велика група виконавців «Білого Барсу» щорічно викликається до лав молодіжної та юніорської збірних команд України.

 
Беркут Беркут

 
Динамо Динамо

 
Донбас-2 Донбас-2

У 1975 році в Донецьку було відкрито палац спорту «Дружба» У рамках цієї події спорту, був організований хокейний матч між командами з Москви - «Крила Рад» і «Динамо»! Донеччани побачили на льоду «зірок» першої величини: І. Дмитрієв, Ю. Лебедєв, П. Пріродін, Ю. Шаталов, С. Бобаріко, В. Полупанов. У цьому ж році було прийнято рішення відкрити в Донецьку, на базі льодового палацу хокейну школу.

1978-й рік ознаменувався рішенням провести на льоду донецького палацу спорту «Дружба» Чемпіонат СРСР серед юнацьких команд. Участь у турнірі взяли хокеїсти московських колективів ЦСКА, «Спартака», київського «Сокола», ленінградського СКА, челябінського «Трактора», і маловідомий тоді «Єрмак» з міста Ангарська, у складі якого блищали майбутні зірки радянського хокею Земченков, Овчинніков і Земко. Саме тоді на їх гру звернули увагу «агенти» київського «Сокола», і саме донецький лід дав цій трійці путівку у великий хокей.

У 1981 році Донецьку було надано право проведення Міжнародного турніру з хокею з шайбою на приз газети «Радянський спорт». Участь у турнірі взяли клуби вищої та першої ліг СРСР: «Сокіл» (Київ), «Салават Юлаєв» (Уфа), «Торпедо» (Горький), «Кристал» (Саратов), СК ім.Уріцкого (Казань). Так само були запрошені команди «Ільвес» (Фінляндія) і національна збірна Румунії.

У 1985 році в Донецьк прийшов хокей найвищого рівня! У листопаді, жителі та гості міста стали свідками захоплюючих матчів, в яких брали участь юніорські збірні Чехословаччини, Радянського Союзу (дві команди), Румунії, Польщі, Угорщини, НДР і Болгарії. Дуже символічно, що турнір з назвою «Дружба» проходив у палаці спорту з аналогічною назвою. Лише двічі, до 1985 року, ці змагання проходили в СРСР. І ось тепер втретє - в Донецьку! Багатьох донецьких хлопчаків побачене змусило задуматися про вибір спортивної долі. ДЮСШ стрімко поповнювалася юними кадрами, які незабаром були об'єднані в команди різних вікових категорій, а згодом і в спеціалізовані класи на базі однієї із загальноосвітніх шкіл міста.

У сезоні 1989-90 років перед хокеїстам з Донецька стояла напружена боротьба в чемпіонаті України. У протистоянні з ровесниками з київських «Сокола», «Крижинки», «Червоного екскаватора», а так само однолітками з Харкова, Запоріжжя та Дніпродзержинська, донеччани стали першими! 1990 запам'ятався ще й тим, що в цьому році у Донецьку була створена перша професійна команда з хокею з шайбою «Кооператор», яка виступала в чемпіонаті Радянського Союзу серед спортклубів, які боролися за право виходу до другої ліги класу «А». Донецький колектив, у складі якого грали Д. Гордюшин, М. Григорюк, Ю. Хардіков, В. Кутовой, Г. Кравченко зробили серйозний опір командам з Москви («Рубін» «Аліса»), Брянська («Хвиля»), Рибінська ( «Сатурн»), Загорська («Промінь»), міста Александров («Рекорд») та міста Углич («Чайка»).

На підході був рік 1991 рік. Необоротні процеси всередині країни негативно відбилися і на подальшому розвитку спорту. Це торкнулося і хокею. У травні місяці 1991 року, зношене льодове обладнання палацу спорту «Дружба» стало давати збій і в підсумку остаточно вийшло з ладу. Відновлення вимагало фінансового вкладення, якого не надійшло і ДЮСШ припинила своє існування. Багато донецькі хлопці роз'їхалися по різних містах союзу в пошуках застосування своїх навичок у хокеї. Деяким це вдалося. Так донеччани І. Іванов, Є. Лєвашов, С. Селіванов (тренер В. Слєпов) закріпилися в Росії і тривалий час виступали за воронезький «Буран». Вихованці В. Костюкова - І. Поліщук, О. Білянський пробилися в саратовський «Кристал», а С. Вітер зміг закріпитися не тільки в російських клубах «СКА-АМУР» (Хабаровськ), «Елемаш» (Електросталь), але і успішно виступав в польському «ВОЙАС» та білоруською «Гомель». Ну і звичайно ж не можна обійти стороною найтитулованішого з донеччан – Олега Твердовського, вихованця С. Петрова. Дворазовий володар Кубка Стенлі, бронзовий призер Олімпійських ігор, чемпіон світу 2009 року в складі збірної Росії, чемпіон Росії і володар Кубка Європейських Чемпіонів.

Незважаючи на труднощі, багато хлопців залишилися в Донецьку. Саме з них у 1992-му був сформований хокейний клуб «НОРД». До складу увійшли як місцеві хокеїсти – А. Куца, Ю. Хардіков, А. Горевой, Д. Гордюшин, М. Григорюк, О. Шафіков, А. Дмитрієв, А. Житков, так і харків'яни - А. Кобиков, В. Овчаренко , А. Галкін. Команда отримала запрошення на участь у Першій зимової спартакіаді Україні, де завоювала бронзові медалі. А голкіпер донеччан А. Куцаєв був визнаний кращим на турнірі. Але відсутність фінансування, тренувальної бази і власного льоду зробили свою справу. Команда припинила свої виступи і була розформована.

Лише в червні 2001 року було прийнято рішення про створення професійного хокейного клубу «Донбас». Кістяк нового колективу склали екс-гравці «НОРД». Запрошення в команду так само отримали і хокеїсти з Харкова і Києва: Д. Пашинський, С. Садій, О. Панасенко, Д. Гнітько, А. Калитка, Д. Ключко, О. Тимченко. Отримавши право на участь у двох чемпіонатах – Білорусі (1-й дивізіон) і Україні, донеччани завоювали бронзові медалі в обох першостях. Поступово заговорили про те, що до Донецька повертається великий хокей. Але як грім серед ясного неба прозвучала інформація про розпуск команди. Причину такого повороту подій до цих пір не знає ніхто. Всіх гравців і вболівальників ця новина застала зненацька...

Новий відлік історії ХК «Донбас» розпочався в 2005-му! Взимку цього року була зроблена нова спроба створити професійну команду в Донецьку. Новий колектив подав заявку на участь у чемпіонаті України серед команд Першої ліги і приступив до тренувань, які через відсутність штучного льоду в місті Донецьку, проходили на замерзлому ставку в місті Ясинувата. Всього три тижні підготовки вистачило команді для того, щоб успішно виступити в турнірі і виграти золоті медалі. Але за регламентом, для виходу у вищу лігу хокеїстам з Донецька треба було провести стикові матчі з клубом «АТЕК» (Київ). Ігри повинні були проходити в березні 2006 року. Була потрібна ретельна підготовка, але весна видалася ранньою і ставок розтанув. Виручила дирекція парку відпочинку «Містечко», де був побудований до цього часу каток зі штучним льодом. Тренувальний процес відновився в повному обсязі. З «АТЕКом» донеччанам потрібно було зіграти дві гри і обидві ці зустрічі пройшли в Києві. В обох матчах перемогу з мінімальним розривом здобули столичні спортсмени. (6:5 і 3:2).

У вересні 2007 року склад команди налічував більше 20-ти гравців, а вже восени 2008 року в місті Донецьку був збудований і успішно зданий в експлуатацію хокейний льодовий палац «Лідер», в якому команда отримала можливість проводити свої тренування і домашні ігри. Під керівництвом старшого тренера С. Петрова, відновила свою роботу і ДЮСШ.

У 2007 році ХК «Донбас» взяв участь у розіграші Кубка України з хокею, де посів п'яте місце з шести команд-учасниць. А вже в травні місяці того ж року ХК «Донбас» отримує запрошення на участь у престижному турнірі «Трейд-Поінт», який вшосте традиційно проходив у місті Дніпропетровську. Кістяк команди склали донецькі хокеїсти: І. Іванов, С. Ручко, Ю. Хардіков, А. Артюхов, Є. Сухопара, І. Капустін, А. Івлєв, І. Поліщук, Д. Сіренко, С. Шакуров, В. Блакитний, А. Калініченко, А. Верходай, І. Філатов, Д. Гордюшин. Для посилення складу були запрошені: голкіпер В. Сєлєверстов та польові гравці Р. Юлдашев та Є. Сиченко. Тренував команду К. Буценко. «Донбас» провів турнір дуже потужно і дійшов до фіналу, де з рахунком 5:3 були обіграні господарі - хокеїсти дніпропетровського «Метеора». Кубок поїхав до Донецька!

У 2009 році керівництво ХК «Донбас» запрошує на посаду головного тренера відомого у минулому гравця київського «Сокола» Андрія Овчинникова. Любителі хокею Донецька з надією сприйняли це призначення, але на жаль - надіям не судилося виправдатися. Співпраця головного тренера з гравцями не принесло бажаного результату. Під керівництвом Овчинникова команда фінішувала лише п'ятою у чемпіонаті України і керівництво клубу не продовжило контракт з головним тренером. Всередині команди намітилася криза, і стало ясно, що позитивно вплинути на ситуацію стане можливим тільки лише за допомогою повного перегляду положення справ всередині колективу. І ці зміни не змусили себе довго чекати!

Влітку 2010 року «Донбас» очолив відомий фахівець - Олександр Куликов. Доповнили тренерський штаб, багаторічний партнер Куликова по виступам за київський «Сокіл» - Анатолій Дьомін та донеччанин Сергій Вітер. Саме під керівництвом цього тренерського тріо ХК «Донбас» заграв по-новому. Яскраво, цікаво і непередбачувано, видавши рекордну для чемпіонатів Україна переможну серію!

Серія з 27 поспіль виграних ігор принесла донецькому ХК «Донбас» перемогу, як у регулярному чемпіонаті України, так і в плей-офф, де її суперником по фіналу був найтитулованіший клуб України – київський ХК «Сокіл». В обох вирішальних іграх донеччани перемогли 1:0 та 3:2, і вперше в історії завоювали золоті медалі! 31 травня 2011 року в Москві на загальних зборах Вищої хокейної ліги ХК «Донбас» одноголосним рішенням був прийнятий у члени Некомерційного партнерства «ВХЛ».

Сезон 2012/2013 років головна команда «Донбасу» розпочне у найпрестижнішій хокейній лізі Європи – КХЛ.

 
Компаньйон Компаньйон

«Компаньйон-Нафтогаз» — хокейний клуб з м. Києва, Україна. Заснований у 2006 році.

Попередні назви — «Компаньйон», «Компаньйон-УПБ». Виступає у чемпіонаті Професіональної хокейної ліги. Домашні ігри проводить на льоду спорткомплексу «АТЕК».

Кольори клубу — червоний і білий. З 2010 року спонсором команди стала Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України».

Клуб надає підтримку дитячим хокейним командам гравців 1998 та 1999 р.н., а також є одним із організаторів традиційного травневого міжнародного турніру серед хокеїстів 1999 р.н.

Історія:

  • 2006/07 – 3 місце
  • 2007/08 – 3 місце (регулярна першість); 4 місце (плей-офф);
  • 2008/09 – 4 місце (Центральний дивізіон); 5 місце (1/4 фіналу плей-офф);
  • 2009/10 – клуб не брав участі через фінансові труднощі;
  • 2010/11 – 3 місце (регулярна першість); 3 місце (плей-офф);
  • 2011/12 – 4 місце (регулярна першість); 4 місце (плей-офф).
Досягнення:
  • Бронзовий призер чемпіонату України (2007, 2011). Бронзовий призер Кубка України (2007).
  • Молоді гравці команди регулярно залучаються до виступів у складі молодіжної та юніорської збірних команд України. Денис Заблудовський виступав на чемпіонаті світу 2012 року у складі національної збірної команди України (Денис став другим гравцем в історії клубу після Романа Щербатюка, якого запросили до збірної для участі в чемпіонаті світу саме зі складу «Компаньйон-Нафтогазу»). Серед нинішніх гравців команди досвід виступів у складі національної збірної команди України мають семеро гравців: Олександр Федоров, Олег Благой, Андрій Татаренко, Віталій Гаврилюк, Денис Заблудовський, Ігор Слюсар та Павло Борисенко. Федоров, Благой та Заблудовський мають досвід виступів на чемпіонатах світу.
  • Агніс Савієлс, Армандс Берзіньш та Юріс Шталс захищали кольори національної збірної команди Латвії, а Євген Кривомаз та Євген Курілін – Білорусі.

 
Львы Львы

 
Сокол Сокол

 

Спонсоры и партнеры УХЛ

Технические партнеры УХЛ

Страховой партнер чемпионата:

Информационные партнеры УХЛ